
Vorige Stop: Shannonbridge
Volgende Stop: Portumna

Andere plaatsen: 
De stad, een typisch Ierse provinciale marktstad trekt jaarlijks duizenden sportvisliefhebbers. De nieuwe jachthaven heeft uitstekende voorzieningen en er bevinden zich talrijke restaurants en pubs. Tijdens de lange zomeravonden vinden er swingende muziekoptredens plaats die soms tot de vroege uurtjes doorgaan.
De brug is een beroemde trekpleister. Het fort werd in de 19e eeuw gebouwd om de stad te beschermen tegen een Franse inval vanuit het westen van Ierland. Andere oude verdedigingswerken in Ierland zijn de landinwaarts gelegen Martellotoren, Fort Falkland en Fort Eliza.
Neem een taxi naar Lusmagh Pet Farm - op deze zeer populaire boerderij vindt u een grote verscheidenheid aan boerderijdieren naast een natuurpad, werktuigen, een struisvogelfokkerij en een koffiehuis.
Birr Castle Demesne (op 12 km van Banagher): het grootste met prijzen onderscheiden tuinencomplex in Ierland en het Historic Science Centre waar het leven en de wetenschappelijke prestaties van de Graaf van Rosse gedocumenteerd zijn en de wereldberoemde grootlenstelescoop van de derde graaf tentoongesteld staat.
De stad is de zetel van Banagher Concrete Group, het bedrijf dat de blokken en interne ringen voor de Channel Tunnel leverde.
Onder beroemde inwoners vallen Anthony Trollope, de gezusters Brontë en zanger/artiest Johnny McEvoy.
De Banagher Coarse Angling Festival (evenement voor de sportvisserij) en het Portumna Classic match competitions (golfevenement) worden jaarlijks op diverse locaties in het gebied gehouden. Deze evenementen vallen meestal in april/mei en opnieuw in september/oktober.
In het fraaie aan het water gelegen park ligt een buitenzwembad.
Tourist Information Centre in het Crank House
Birr Golf Club: Voor een ontspannend rondje golf kunt u terecht in de Glenns, een prachtige baan op grasland met 18 holes, par 70.
Banagher Equestrian Centre (paardencentrum), Meenaun, Banagher. Banagher Horse Fair (paardenevenement) wordt gehouden in september.
Pat's Olde Bar - een ouderwets café met haardvuur en keuken. Live muziekoptredens en traditionele muzieksessies in het weekeinde.
Houghs Pub, Banagher is een andere populaire pub met live muziek.
Pat's Olde Bar - een ouderwets café met haardvuur en keuken. Live muziekoptredens en traditionele muzieksessies in het weekeinde.
Centra
Main Street, Banagher
Traditionele winkels zoals je die in de meeste stedelijke winkelstraten vindt. Met name te vinden in Main Street.
Ligplaatsen beschikbaar in de haven net voor de brug aan de zuidkant na Carrick Craft en Silverline vaartuigen. Alleen van maandag tot donderdag.
Ja
Ja
Ja
Ja
Ja
Nee
Ja - Bank of Ireland, Banagher. Maandag geopend van 10.00 tot 16.00 en dinsdag tot vrijdag van 10.00 tot 15.00.
Ja, bij de Bank of Ireland
Ja. Harbour Road, Banagher. Geopend maandag tot vrijdag van 9.30 tot 12.30 en van 13.30 tot 17.00. Zaterdag van 9.30 tot 12.30.
Health Centre, Banagher Tel: 0509 51247
Catherine Grimes Horan, Main Street Lower, Banagher. Tel: 00353 (0)90 9751608
In de bibliotheek